Sraz rodáků 3.-5.6.2022

Skola

    PŘESTOŽE OBEC DĚTENICE NA JIČÍNSKU EXISTOVALA DLE ARCHEOLOGICKÝCH NÁLEZŮ JIŽ DÁVNO PŘED NAŠÍM LETOPOČTEM, PRVNÍ PÍSEMNÁ ZMÍNKA O OBCI SE OBJEVILA V ROCE 1052, KDY DAROVAL DĚTENICE KNÍŽE BŘETISLAV STAROBOLESLAVSKÉ KAPITULE. DNES, V ROCE 2022, SI PŘIPOMÍNÁME JIŽ 970. VÝROČÍ TÉTO 1. PÍSEMNÉ ZMÍNKY A 670 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O OBCI OSENICE.

historicky-navrh-znaku_detenic

     U TÉTO PŘÍLEŽITOSTI POŘÁDÁ OBEC DĚTENICE VE DNECH 3. - 5. 6. 2022 TRADIČNÍ SRAZ RODÁKŮ A PŘÁTEL DĚTENIC, OSENIC A BRODKU I BÝVALÝCH ŽÁKŮ A PŘÁTEL ZDEJŠÍCH ŠKOL.

   TENTO SRAZ CHCE TRADICÍ I AKTIVITAMI NAVÁZAT NA PŘEDEŠLÉ SRAZY RODÁKŮ V OBCI V LETECH 2002, 2007, 2012 A 2017 A SEZNÁMIT PŘÍTOMNÉ SE SOUČASNÝM ŽIVOTEM V OBCI.

   ZVÁNI JSOU VŠICHNI, KDO SI TUTO HISTORICKOU ZAJÍMAVOST SPOLU S JINÝMI AKTUÁLNĚJŠÍMI UDÁLOSTMI CHTĚJÍ PŘIPOMENOUT A VŠICHNI, KDO SI CHTĚJÍ UŽÍT PŘÍJEMNÝ VÍKEND SE SOUČASNÝMI DĚTENICKÝMI OBYVATELI.

   DĚTENICE VÁS SE CTÍ UVÍTAJÍ NA TÉTO OSLAVĚ, KTERÁ MÁ PŘIPOMENOUT HISTORII A SLÁVU OBCÍ DĚTENICE, OSENICE A BRODEK A OSOBNOSTÍ, KTERÉ Z NICH VZEŠLY.

 

                                                                          Obecní zastupitelstvo