Vážení spoluobčané a přátelé,

 

vstoupili jste na odkaz informující o projektu záchrany Dětenického Betléma (autor Vincenc „Čeněk“ Novotný (1845-1928) fotograf – Dětenice), který je podporován obcí Dětenice. Celý projekt zastřešuje neziskový spolek Dětenický Betlém, z.s. se sídlem v obci, jehož členy jsou přímí potomci autora betléma. Webové stránky www.detenickybetlem.cz

 

Záchrana započala v roce 1998 vyzdvižením trosek a po dvacetiletém úsilí byla úspěšně završena otevřením veřejnosti přístupné expozice v 1km vzdálené obci Osenice č.p.27 - v Památníku Foersterova rodu. (mapa ZDE)

 

Naplánujte si výlet a přijďte nás navštívit. Otevírací doba expozice není prozatím pevně ustanovena avšak tu aktuální si můžete vždy ověřit na našich webových stránkách (odkaz ZDE.)

 

Hrdost na píli a řemeslnou zručnost předků, uchování tradice, oživení veřejného prostoru obce a v neposlední řadě záchrana rodinné památky místního významu, jsou mottem veškeré činnosti a snahy okolo záchrany dětenického betléma, která je financována z prostředků získaných z veřejné sbírky. Vedle několika společností a nadací přispělo velké množství občanů - sousedů, přátel i náhodných "kolemjdoucích".

 

Rozpočet nemáme doposud naplněn, tak pokud vás naše činnost zaujala a chtěli byste se zapojit, podpořte nás příspěvkem na sbírkový účet 3011196962/2010 vedeným u Fio Banky. Jsme vděčni za každý i drobný příspěvek.

 

Děkujeme a těšíme se na setkání v expozici,

 

Jan Volák, předseda spolku

www.detenickybetlem.cz