Premiéra divadelní hry

16.04.2014, 08:08, Obec Dětenice

20.4.2014 v sokolovně v Dětenicích v 19,30 premiéra divadelní hry "Krysař"

Neděle 20.4.2014 od 19,30 v sokolovně v Dětenicích

Zveme všechny občany do sokolovny v Dětenicích na divadelní hru Krysař podle knihy KRYSAŘ od Viktora Dyka.

Nacvičeno k 10.výročí od založení souboru “Korálka”, hraje divadelní soubor„Korálka (starší) Dětenice“

Krysař: David Vališka,

Agnes: Jitka Králová,

Kristián: Lukáš Pelc, Sep: Lukáš Pelc,

Starosta: Radomír Vališka,

Matka: Ladislava Prskavcová,

Hostinský: Stanislav Jakoubek,

Krysy a sousedé: Milena Bretová, Iveta Vališková, Ladislava Prskavcová, Zuzka Jarošová, Svatava Pávová

Propast: Zuzana Jarošová,

Autor hudby: Iva Podzimková (17 let),

Zvuk,světla: Zuzana Burešová
Režie : Iveta Vališková,
Scéna a kostýmy: I. Vališková, J.Králová

Hra je hlavně o problému mnoha dnešních mladých lidí – o vnitřním boji mezi svobodou a láskou. Děj se odehrává ve společnosti spoutané konvencemi a společenskými zvyklostmi. V závěru se hra snaží být i o poslední cestě za nadějí, která zbývá, když už vše ostatní selhalo.

vstupné 50,- Kč, děti zdarma

Obsah:

Dykova novela o krysaři je založena na německé legendě. Krysař je pozván do města Hammeln, aby zde vykořistil myši, jimiž je město zahlceno. Poznává Agnes, se kterou prožívá tragickou lásku. Krysař se nepohodne s konšely – nedostává zaplaceno za vykonanou práci podle svých představ. Mstí svou zlomenou duši na zhýralých měšťanech, které pomocí své krysařské flétny navádí do propasti. Jako náznak naděje na lepší budoucnost, dva nevinní lidé, nemluvně a blázen, přežívají.

Diskuse: "Premiéra divadelní hry "