image

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6
S lokálkou kolem Humprechtu 2024
7
S lokálkou kolem Humprechtu 2024
8 9 10 11 12 13
S lokálkou kolem Humprechtu 2024
14
S lokálkou kolem Humprechtu 2024
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Kultura

Kultura

Ceny jivínského Štefana za kulturní počin a za dlouhodobé zásluhy v kultuře jsou rozdané. Za dlouhodobé zásluhy

Obec Dětenice

Za již šestnáctý ročník festivalu Foerstrovy Osenice. Jde o hudební svátek, kde účinkují pěvecké sbory nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Je vidět, že i v malých obcích lze dělat náročné akce, pokud obyvatelé těchto obcí přispějí k úspěchu svou nezištnou a obětavou prací.

Za počin roku 2016 - los

Město Sobotka

Za znovupostavení již velmi zchátralé skulptury italského umělce Claudia Parmiggianiho Dům pod půlměsícem – Casa sotto la luna v Děkanské zahradě v Sobotce. Slavnostně odhalena v říjnu 2016 s doprovodným programem o vzniku a historii původní stavby a jejím znovupostavení, součástí programu bylo představení nových webových stránek celého projektu v Knihovně Fr. Šrámka.

Ocenění jivínské komise

Oldřiška Tomíčková

Za dlouholetou kulturní činnost. Je pracovnicí hořického muzea, fundovaně provádí výstavami žáky škol. Je redaktorkou časopisu Pod Zvičinou, do něhož přispívá články o historii Hořic a okolí. Je dlouholetou členkou a předsedkyní hořického Ženského spolku Vesna, spoluorganizátorkou kulturních akcí v hořické synagoze, aktivní členkou spolku Strozzi – spolku přátel hořického zámku a pěveckých spolků Ratibor a Vesna. Každoročně pečlivě a zodpovědně přistupuje k přípravě udílení ceny Jivínský Štefan. Všímá si lidí, kteří se výrazně podílejí na kulturní činnosti na Hořicku, a zajišťuje práci poroty, která vybírá laureáty za dlouhodobou činnost.

Vlastenecko-dobročinná obec baráčníků Sobotka

Za zajištění zrestaurování svého praporu, který byl zhotoven podle návrhu Josefa Mánesa a zůstane uložen v muzeu. Dali zhotovit i repliku tohoto vzácného praporu, kterou budou používat při župních i jiných slavnostních příležitostech.

Klub přátel K. J. Erbena Miletín

Za trvalé obohacování kulturního života v Miletíně pořádáním besed, přednášek, výletů apod. Za připomínání odkazu zdejšího významného rodáka K. J. Erbena.

Další odkazy