Vycházka k Pilskému rybníku s ornitologem 9.9.2023

04.09.2023, 13:31, Obec Dětenice

Svazek obcí Mariánská zahrada ve spolupráci s obcí Dětenice Vás zve na přírodovědnou vycházku k Pilskému rybníku s ornitologem Františkem Stránským.

Sraz všech zájemců a milovníků přírody bude v sobotu 9.9.2023 v 8:30 hod. na hřišti na Brodku u Dětenic.

Charakter zdejšího území a skladba a kvalita místních biotopů, vodních nádrží, mokřadů, lesních komplexů a zemědělské krajiny vytváří z hlediska výskytu ptačích druhů cenné území. Ptačí oblast Rožďalovické rybníky byla vyhlášena pro dva ptačí druhy, uvedené v příloze I Směrnice číslo 79/409/EEC o ochraně volně žijících ptáků, a to pro motáka pochopa (Circus aeruginosus) a jeřába popelavého (Grus grus). Stavy a početnost populací obou uvedených druhů se staly důvodem pro legislativní ochranu ptačího území. Optimální podmínky pro oba ptačí druhy by měla ptačí oblast zachovat, případně rozšiřovat v průběhu let za společného úsilí státních orgánů, veřejnosti laické i odborné, místních úřadů i společností hospodařících ve zdejší krajině.

Diskuse: "Vycházka k Pilskému rybníku s ornitologem 9.9.2023"