Karolínka návštívila Památník Foerstrova rodu v Osenicích

07.05.2014, 22:14, Obec Dětenice

7.5.2014 se sešli návštěvníci Poetických podvečerů v Karolínce na příjemném jarním setkání v prostorách Památníku rodu Foerstrů v bývalé škole v Osenicích

7.5.2014 se sešli pravidelní i nepravidelní návštěvníci Poetických podvečerů v Karolínce na příjemném jarním setkání v prostorách Památníku rodu Foerstrů v bývalé škole v Osenicích.

Hostiteli a průvodci Památníkem se stali paní Věra Šedivá a dětenický starosta pan Radomír Vališka. Přítomní se seznámili s historii rodu Foerstrů, která se nesmazatelně zapsala do kulturního života nejen obce Dětenice (Osenice).

Všichni si prohlédli stálou expozici Foerstrova památníku, Foerstrovu zahradu a místní ubytovnu. Na závěr příjemně poseděli v místní ubytovně, kde si poslechli báseň Josefa Foerstra (děd J.B.Foerstra a řídící učitel z Osenic), úryvky z knihy J.B.Foerstra "Poutník" a vše doplnil svými vzpomínkami na osobní setkání s posledním z rodu – národním umělcem J. B. Foerstrem - pan Zdeněk Vokurka.

Diskuse: "Karolínka návštívila Památník Foerstrova rodu v Osenicích"